Vegan Sütlü Çikolata - Organik Hindistan Cevizi Sütü
Vegan Sütlü Çikolata - Organik Hindistan Cevizi Sütü
Vegan Sütlü Çikolata - Organik Hindistan Cevizi Sütü

Vegan Sütlü Çikolata - Organik Hindistan Cevizi Sütü

Marka : Aroha
Fiyat : ₺110,00(KDV Dahil)

Hayvansal süt alerjisi olanlar ve vegan beslenenler buraya. Çikolatası sadece dört içerikten oluşur: Kakao çekirdeği, kakao yağı, hindistancevizi sütü ve pancar şekeri (%22)

:

Türkiye'nin ilk vegan sütlü çikolatası! Organik hindistan cevizi sütü ile hazırlanmıştır. 
İcindekiler: Kakao kitlesi, kakao yağı, organik hindistan cevizi sütü tozu, pancar şekeri.  Kakao kuru maddesi oranı %50. 

Alerjenler koyu harf ile belirtilmiştir.  Fındık, badem, yer fıstığı, susam, antep fıstığı, ceviz içeren ürünler ile aynı hatta paketlenmiştir. 
* Süt ürünü içermemesine, sütlü ürünler ile ayrı makinelerde üretilmesine rağmen aynı üretim tesisinde sütlü ürünlerin işlenmesinden kaynaklanan bulaş riski vardır. 

Aroha Çikolata'nın benzersiz reçetesi vegan sütlü çikolata nasıl hazırlanır?

Kakao çekirdekleri kavrulur, kırılır ve dış zarlarından ayrıştırılır. Kakao çekirdeği parçacıkları (kakao nibs) olarak bilinen ürün elde edilir. Kakao çekirdeği parçacıkları ezilerek kakao kitlesi elde edilir. Sonrasında organik hindistan cevizi sütü tozu ve şeker ilave edilerek ipeksi dokuya ulaşana dek (24 saat) taş melanjörlerde ezilir. Lesitin, aroma verici kullanılmaz. Katkı ve koruyucu içermez. 

Hindistan cevizi sütü tozundan gelen lezzet, kakao çekirdekleri ile birleşir ve ortaya bizim üreticisi olmaktan büyük mutluluk duyduğumuz vegan sütlü çikolatamız çıkar. 

Aroha Çikolata'nın hammaddesi kakao çekirdekleridir. Yalnızca adil ticaret sertifikalı ürünler kullanır, bu kakao çekirdeklerini benzersiz reçetelerimiz ile lezzetli çikolatalara dönüştürürüz. 

 

 

Besin ve enerji değerleri 100 Gr. için
Enerji (kcal/ kj) 637 kcal / 2664 kj
Yağ (Gr.) 51.3
-Doymuş yağ (Gr.) 33.9
Karbonhidrat (Gr.) 41
Şeker (Gr.) 27.3
Lif (Gr.) 4.2
Protein (Gr.) 4.5
Tuz (Gr.) 0.084
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR